X

Publikační systém WordPress

Nejrozšířenější publikační systém na světě, který najdete na 15% všech internetových stránek

Wordpress

WordPress je open source redakční publikační systém napsaný v PHP a MySQL. Ve srovnání s jinými publikačními systémy má nejširší uživatelskou a vývojářskou komunitu. Počet stažení verze 3.0 bylo v prosinci 2011 přes 16 milionů. WordPress je používán jako publikační systém (CMS) na víc jak 15 % webových stránek na světě, překonává tak jednoznačně systémy jako Joomla či Drupal, které se drží pod deseti procenty.

V případě, že vaše požadavky na stránky odpovídají možnostem nasazení publikačního systému (CMS) WordPress, doporučíme právě jeho využití. Máme s ním bohaté zkušenosti a dokážeme systém přizpůsobit potřebám klientů.

Pro WordPress tvoříme jak samotné šablony vzhledu, tak i plug-iny a doplňky, kterými systém nedisponuje. Řešíme také lokalizace WordPressu a samotných šablon nebo plug-inů. Vytvořením stránek naše práce nekončí. Pokud si je chcete spravovat sami, zaškolíme vás a vysvětlíme jak s publikačním systémem pracovat. Jestli už máte stránky vytvořené ve WordPressu a potřebujete s nimi poradit nebo něco upravit, jsme plně k dispozici.

Základní vlastnosti WordPressu

  • Dodržuje standardy XML, XHTML a CSS
  • Integrovaný správce odkazů
  • Struktura trvalých odkazů přátelská k internetovým vyhledávačům
  • Podpora pluginů

  • Podpora témat vzhledu
  • Podkategorie a více kategorií pro příspěvek (tzv. štítky)
  • Podpora pro trackback a pingback
  • Typografický filtr pro formátování a styl textu

Proč chtít stránky ve WordPressu?

Systém má nejširší komunitu na světě, pokud jde o publikační systémy. Nechat si vytvořit podobný publikační systém na míru je cenově pro většinu klientů nevyhovující. Díky nasazení WordPressu je možné cenu výrazně snížit a tím také ušetřit. Nemusíme totiž programovat samotná "střeva" systému, ale soustředíme se pouze na strukturu, vzhled, doplňky a případnou lokalizační úpravu. WordPressu se skutečně věnujeme aktivně a pořádáme i kurzy pro veřejnost, kde se s tímto systémem naučíte zacházet.

Jaké stránky a značky používají WordPress?

WordPress je se svým zastoupením 15 % na celém webu opravdu oblíbený. Používají ho stránky jako Variety.com, The New York Times, Cnet.com, The Sun Herald, TechCrunch.com, Reuters Blog, Wall Street Journal, Sony, Mozilla Firefox, Samsung, Playstation, CNN, desítky významných univerzit a mnoho, mnoho dalších.