X

UI/UX není jen pro mobilní zařízení

Nezapomínáme na uživatelský prožitek a uživatelské rozhraní

UI - User Interface

ui

UI je zkratka z anglického spojení User Interface a znamená uživatelské rozhraní. Jedná se o důležitou součást stránek, na kterou se nesmí při tvorbě zapomínat. Prostřednictvím uživatelského rozhraní je celý web ovládán. Pojem a problematika uživatelského rozhraní vznikla s příchodem dalších mobilních zařízení, jako jsou telefony a tablety. Dnes se běžně aplikuje i na tvorbu samotných stránek, které již netvoříme jen pro internetové prohlížeče na počítačích, ale také mobilní zařízení.

Základem kvalitního uživatelského rozhraní je jeho jednoduchost a srozumitelnost. Uživatel musí na první pohled poznat, kde co najde a jak aplikaci nebo stránku ovládat. S problematikou uživatelského rozhraní máme mnohaletou zkušenost a aplikujeme ji na každý náš projekt. Umíme stránky přizpůsobit mobilním zařízením, jako jsou telefony a tablety.

Využijte našich UI zkušeností

UX - User Experience

ux

UX je zkratka z anglického spojení User Experience. Jedná se o uživatelskou zkušenost nebo také uživatelský prožitek. Úspěšné stránky nebo aplikace jsou postaveny mimo jiné na uživatelském prožitku. Pokud máte problém se v internetovém obchodě zorientovat a nakoupit, pravděpodobně půjdete jinam. Proto je UX tak důležité.

Snaží se prostřednictvím testování snížit překážky, na které může uživatel během své návštěvy stránek narazit. Přáním každého majitele stránek je, aby na nich měl uživatel a potenciální klient co nejlepší uživatelský prožitek. Problematikou uživatelského prožitku se zabýváme již od počátku vzniku a máme s ní mnohaleté zkušenosti. Při tvorbě projektu nezapomínáme na testování na uživatelích, pravidelně provádíme A/B testy, využíváme tepelné mapy a další nástroje, umožňující zlepšit UX.

Využijte našich UX zkušeností